Atermit Tavan Yalıtımı

Kas, 06 2018

Sprey Poliüretan Köpük Atermit Tavan İzolasyonu Yalıtımı

Atermit Tavan Kaplama Malzemesi

Organik olmayan lifli çimentodan imal edilmiş, her formda kesilerek uygulanabilen, genellikle cephe ve çatı uygulamalarında kullanılan bir malzemedir. Asbest lifi kullanımının önce sınırlanması, sonra yasaklanmasını takiben, ülkemizdeki üreticiler yeni bir arayışa geçmişlerdir.

Atermit tavan yalıtımı (atermit tavan izolasyonu) malzemesi, üretimi esnasında hamur halinde bulunmaktadır. Bu özelliğinden dolayı, talebe uygun kalplara yerleştirilmekte ve sertleştirilmektedirler. Firmamız tarafından, bu özelliği sayesinde de her türlü formda üretilmekte ve kullanılmaktadırlar.

Günümüzde, asbest lifleri yerine alternatif asbest içermeyen lifler kullanılabildiğinden, atermit tavan izolasyonu (atermit tavan yalıtımı) malzemeleri daha esnek ve darbelere karşı daha mukavemetlidir.

Yeni nesil atermit trapez saç çatı yalıtımı izolasyonu malzemelerine, güvenlik şeritleri eklenmektedir. Bu sayede, atermit tavan yalıtımı malzemesindeki olası kırılma ya da hasarlarda, uygulama alanındaki güvenlik tedbirleri otomatikman sağlanmış olmaktadır. Bu güvenlik şeritleri, 4 adet ve polipropilen malzemeden olup, atermit tavan izolasyonu malzemesinin en ince bölümlerine konulmakta ve atermit malzemenin dayanımı arttırılmaktadır.

Atermit Kullanım Alanları

Atermit trapez saç çatı yalıtımı izolasyonu, neredeyse bir yüzyıldır, sanayi sektöründeki birçok imalat alanında, konut projelerinde, zirai ve tarım uygulamalarında kullanılmaktadır. Nemli iklim koşullarının geçerli olduğu bölgelerde, metal malzemeden çatı uygulamalarının kullanım ömürleri kısa olmaktadır. Bu noktada, atermit trapez saç çatı yalıtımı izolasyonu malzemesi kesinlikle her tip uygulama alanında tercih edilmektedir.

Firmamız bünyesinde ayrıca, mevcut çatıların yenilenmesinde, kiremit altı tahtası tamamlanmış çatıların ve düz beton döşeme yüzeylerinin kaplanmasında kullanılmaktadır.

Share this: