Bodrum Kat Tavan Yalıtımı

Kas, 06 2018

Sprey Poliüretan Köpük Bordum Kat Tavan İzolasyonu Yalıtımı

Bodrum Katlarda Tavan Yalıtımı

Bodrum katlar, zemin katların da altında bulunan en alt seviyedeki katlardır. Binalarda ısı kaybının en fazla, nem gibi parametrelerin en etkin olduğu bölümlerdendir. Bodrum kattaki ısıl kayıplardan dolayı, binanın zemin katlarına ait taban yapısının, ısı kayıplarına karşı yalıtılmamış olması, zemin katlarda soğuk havanın etkili olmasına yol açmaktadır.

Özellikle betondan yapılmış zeminlerdeki sıcaklık değerlerinin düşük olması, ciddi ısıl kayıplara sebep olmaktadır. Bu kayıplardan dolayı, bodrum ya da zemin katlarda nem ve küf oluşumu gerçekleşmektedir. Bodrum kat tavan izolasyonu (bodrum kat tavan yalıtımı), zemin katlardaki yaşam kalitesini ve konforunu ciddi şekilde etkilemektedir.

Bodrum Katlarda Yalıtımın Önemi

Bodrum katlardaki yalıtım konusu, sadece bodrum katları değil binaya ait tüm diğer katlardaki yaşam kalitesini ve konforunu da etkilediğinden, bodrum kat tavan izolasyonu (bodrum kat tavan yalıtımı), binanın ısınması konusunda oldukça kritik ve önemlidir.

Bodrum kat tavan izolasyonu için en uygun yalıtım malzemelerden biri olan sprey poliüretan köpük, firmamız tarafından söz konusu yere ek yeri olmadan yani yekpare şekilde uygulandığından, mükemmel bir yalıtım tabakası oluşturmaktadır. Firmamızın, düşük maliyetlerle uyguladığı bu yalıtım malzemesinin kullanım ömrü de neredeyse binanın ömrü ile paralel olabilmektedir.

Bodrum kat tavan yalıtımı, özellikle insanların yaşadığı aktif konutlarda daha da önem kazanmaktadır. Bodrum katların ısıl yalıtımında, en uygun yalıtım malzemesi olan sprey poliüretan köpük, uygulama esnasında kendi kendine yapışmakta, ekstra bir işlem gerektirmemektedir. Bundan dolayı, firmamız tarafından yapılan uygulama işlemleri en hızlı şekilde sonuçlandırılmaktadır.

Share this: