Çatı Yalıtımı

Kas, 05 2018

Çatı Yalıtımı – Poliüretan Sprey Köpük Uygulaması

Bir mekanda en fazla dış etkene maruz kalan yerler yapının çatısıdır. Yoğun kar ve yağmur yağışı şiddetli fırtına gibi etkenler zaman içinde çatılarda yıpranmalara neden olur.

Çatılarda Isı Kaybı

Çatı yalıtımı yapılmayan yapılarda zamanla çatının yıpranmasından meydana gelen enerji kayıpları oluşur. Bu enerji kayıplarını en aza indirmek ve çatının uzun yıllar hasarsız kullanımını sağlamak için çatı yalıtımı köpük uygulamaları yapılır. Olumsuz havalarda çatıların içlerinde oluşan su buharı çatının dışına etki eder. Bu da çatının yıpranmasına ve bina içinde ısı kayıplarına neden olur. Tüm bu olumsuz etkenleri ortadan kaldırmak için etkili bir çatı yalıtımı yapılmalıdır.

Çatı Yalıtımı Yaptırma Gerekliliği

Yapılan çatı yalıtımı çatının uzun yıllar sağlam kalmasını sağlar. Enerji tasarrufu yapılır. Çünkü binalarda ısı kaybı en çok çatılarda oluşur. Bu yüzden hep ekonomik hem de fazla işçilik gerektirmeyen pratik çözümler üretilmeye başlanmıştır.

Köpük Çatı yalıtımı

Çatı yalıtımı köpük ile yapıldığında hem uygulanma hem de son teknoloji ile yapıldığından çok daha iyi sonuçlar elde edilir. İş yerleri ve konutlarda konforlu ve çevreci bir yaşam ortamı sağlar. Çatı yalıtımı köpük sprey poliüretan malzemedir. Sıvı olarak püskürtüldüğünde her yere temas sağlar.

Isı kaçağı yada ısı köprüsü oluşumunu engeller. Yüzeye çabuk uygulanır. Sudan ve nemden etkilenmediği gibi bakteri ve haşere oluşturmaz. Zeminin şeklini alır. Ekonomiktir ve fazla işçilik gerektirmez. Uygulanmasında son teknoloji uygulanır.

Share this: