Epoksi Multi Layer Zemin Kaplama

Kas, 06 2018

Epoksi Multi Layer Zemin Kaplama

Epoksi Multilayer Zemin Kaplama

Yapıların ve mekânların zeminleri yüksek yük altında kaldıklarından zamanla aşınmalar ve bozulmalar olmaktadır. Özellikle trafik akışının olduğu, üzerinde ağır araç veya eşyaların bulunduğu ve hareket ettiği alanlarda kullanımı çok daha önemlidir.

Kullanım Alanları

Normal epoksi kaplamaya göre dayanımı daha yüksek olan epoksi multi layer zemin kaplama malzemesi birçok alanda kullanılmaktadır. Otoparklardan fabrikalara, üretim yapan tesislerden atölyelere ve birçok depolama amacıyla kullanılan mekanlara kadar geniş bir alanda uygulanabilmektedir.

Multilayer Zemin Kaplama Avantajları

Adından da anlaşılacağı üzere çok katmanlı olarak uygulaması yapılan epoksi multi layer zemin kaplama dayanımı büyük oranlarda arttırmaktadır. Bunun yanında uygulama sırasında meydana gelen ve döşemede bulunan bozuklukların büyük çoğunu da kapatabilir. En ince boşluk kalmayacak şekilde uygulanabilir olduğundan yalıtım özelliği de bulunmakta ve ayrıca gözenekli yapısı sayesinde kaymayı da engellemektedir.

Her ne kadar gözenek bulunmasa da hava dolaşımına izin veren yapısı sayesinde sağlık açısından da bir zararı bulunmaz. Çok dayanıklı olmasından dolayı ve uzun vadede bozulmamasından ötürü masraf kaybına yol açmamaktadır. Uygulama aşamasında da çok hızlı olarak uygulanabilmesi zaman kazandırmaktadır.

Özellikleri

Uygulaması çok kolay olan epoksi multi layer zemin kaplama aynı zamanda temizlenmesi de kolay olan bir malzemedir. Farklı renk alternatiflerine sahiptir ve bu da değişik mekânlarda kullanılmasına olanak vermektedir. Kalın bir malzeme değildir ve mekan geçişlerinde sorun yaratmaz. Çok dayanıklı ve bakımının kolay olması da diğer önemli özelliklerindendir.

Share this: