Garaj Tavan Yalıtımı

Kas, 06 2018

Sprey Poliüretan Köpük Garaj Tavan Tavan İzolasyonu Yalıtımı

Garaj Tavan Yalıtımı

Binalarda yalıtım çok önemli bir konudur ve günümüzde üzerinde titizlikle durulmaktadır. Ancak buna rağmen hatalı uygulamalar ve maliyetlerden kaçmak için yalıtım iyi sonuç vermemektedir. Yalıtım yapı ilk yapılırken uygulanabildiği gibi daha sonradan da uygulanabilir.

Tavan Yalıtımı

Kullanıcılar mantolama dediğimiz yalıtıma önem verseler de iç alanda kalması sebebiyle garaj, depo ve dükkan gibi mekanların tavanları için yalıtımı göz ardı ederler. Bunun sonucunda da dükkan üstü dairelerin veya garaj üstü dairelerin soğuk olacağını düşünürler. Bundan dolayı garaj tavan yalıtımı aslında çok önemli bir konudur. Garaj üstünde oturan kişilerin konfor koşullarını büyük ölçü de etkileyen garaj tavan yalıtımı da bina ilk yapılırken yalıtım uygulanmasa dahi sonradan yalıtılması imkanlar dahilinde olasıdır.

Garaj Tavan Yalıtım Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok yalıtım malzemesi olsa da özellikle bitmiş yapılar için garaj tavan yalıtımı büyük oranda püskürtme yöntemi ile uygulanan poliüretan köpük malzemeyle sağlanmaktadır. Bu malzeme sadece tavanlarda değil perde duvarlarda, sığınaklarda ve oturum sağlanan tüm mekanlarda daha sonradan uygulanabilir.

3 ile 5 cm. arası kalınlıkta uygulanabilen kaplama ek yeri olmamasından dolayı verimli bir yalıtım malzemesidir. İstenildiğinde yalın halde bırakılabileceği gibi üstüne boyada yapılabilmektedir.

Tavan yalıtımı için kullanışlı olan bu malzeme hem ısı hem ses hem de su yalıtımı sağlamasının yanı sıra kolay alev almayan yapısı sayesinde de tercih edilmektedir. Garaj tavanlarının doğru şekilde yalıtılması ile de yaklaşık %30-35 oranında tasarruf sağlanabilmektedir.

Share this: