Gölet Su Yalıtımı

Kas, 05 2018

Gölet Su Yalıtımı

Gölet Su Yalıtımı Hakkında Temel Bilgiler

Gölet su yalıtımı; dekoratif amaçlı kullanılan göletlerin, balık göletlerinin ya da bahçe göletlerinin yalıtımında kullanılabilir. Gerekli yalıtımın zamanında, yeterince ve uygun yöntemlerle yapılması kullanıcının faydasına olacaktır.

Yalıtım Yapılmasının Sebep ve Esasları

Gölet su yalıtımı göletlerin kullanım ömrünü arttırır ve iç yapısını korur. Küf, alg oluşumu ve kötü kokuların oluşmasına karşı da önlem niteliğinde olacaktır. Konfor ve güven sağlar. Ekonomik olarak da, göletin verimliliğini arttırıcı bir unsurdur.

Uygun Gölet Su Yalıtım Sistemleri

İzolasyon sistemlerinin en son teknolojisi; polyurea püskürtme sistemi teknolojisidir. Bu teknoloji sayesinde gölet su yalıtımı işleri, kolay ve uygun bir şekilde yapılabilmektedir. Diğer çoğu eski izolasyon yöntemlerine göre kıyaslama yapılırsa, birçok avantajı bulunmaktadır. Yalıtım yapılacak gölet için en uygun yol denilebilir. Aynı zamanda, uygulama yapıldıktan kısa bir süre sonra gölet kullanıma hazır hale gelir. Sistemin bir diğer en büyük avantajı da budur.

Gölet su yalıtımı işleri, yıpranmaya ve bozulmaya uzun süreli dayanımlarla gerçekleştirilir. Farklı etken maddeler de kullanılabilir. Uygulamalar çok kısa süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Ayrıca bu sistem, korozyona ve yüksek sıcaklıklara da son derece dayanıklıdır. Sıcak havaların olduğu iklim bölgelerinde de tercih edilebilir. Renk konusunda da, istenilen farklı renk tonları ayarlanabilmekte ve uygulama hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Kaliteli ve yüksek dayanımlı bir izolasyon sistemi ile gölet su yalıtımı güvenle yapılabilmektedir.

Share this: