Havuz Yalıtımı

Kas, 05 2018

Havuz Yalıtımı

Havuzların veya sürekli suya maruz kalan ıslak ortamların yapısının betonarme olması veya seramik ile kaplanması su yalıtımı için yeterli değildir. Su besleme, tahliye delikleri ve aydınlatma delikleri için çözümler gerekir. Kullanılacak olan su yalıtım malzemeleri, hem su basıncına dayanıklı olmalıdır hem de çatlak köprüleme özelliğine sahip olmalıdır.

Havuz Yalıtımı İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

1)Megaİzo lastik 10

2)Mega Pool

3)Mega Epoxy

1)Megaİzo Lastik 10 Nedir?

Çimento esaslı, çift bileşenli, su ile temasa uygun olan ve tam elastik olan havuz yalıtımı için kullanılan maddeye ıMegaİzo lastik 10 denir.

2)Mega Pool Nedir?

Yapıştırıcı olarak yüksek elastik karakterli olan havuz yalıtımı için kullanılan seramik yapıştırma harcına Mega Pool denir.

3)Mega Epoxy Nedir?

Derz dolgusu olarak epoxy esaslı ve su ile temasa uygun olan ve tam elastik olan maddeye Mega Epoxy denir. Uygulamaya başlamadan önce yüzey kontrolü yapılmalıdır. Derinliği 1 cm’den daha fazla olan yüzey hatalarının tamiri Mega Tamir K T102 ile yapılmalıdır. Çimento esaslı, kalın dolgulu tamir ve tesviye harcına Mega Tamir K T102 denir.

Havuzda bulunan suyun tahliye noktası, suyun dolum noktası gibi noktalar uygulama öncesinde Megaİzo PU Mastik LM veya Megaİzo PU Mastik HM kapatılır. Binalarda ve ağır yapılarda kullanılan derz dolgusuna Megaİzo PU Mastik LM denir. Yüksek elastik karakterli olan derz dolgusuna Megaİzo PU Mastik HM denir. Yüzey düzgünlüğü elde edildikten sonra yapışma özelliğinin arttırılması için Mega Film A201 kullanılır. Çok amaçlı yüzey hazırlayıcı astara Mega Film A201 denir.

Share this: