Poliüre Yalıtım

Kas, 05 2018

Polyurea- Poliüre Su Yalıtımı

Yalıtım yapılarda çözülmesi gereken en önemli problemlerden biridir. Doğru yapılmadığı takdirde uzun yıllar sıkıntı çıkaran bir konu olan yalıtım problemine karşın birçok uygulama türleri mevcuttur. Önemli olan doğru malzemenin doğru bir yerde kullanılması ile yapılan yalıtımdır.

Su Yalıtımı

Binalarda su yalıtımı en büyük sorunlardan bir tanesidir. Öyle ki iyi yapılmayan su yalıtımı sonrasında yapının temelinde bozulmalar, beton dayanımında azalma veya çatıdan gelen suyun evlerin içine girmesi gibi birtakım sıkıntılar çıkarabilmektedir.

Su yalıtımı membranlar ile yapılabildiği gibi sürme veya püskürtme yöntemlerle de sağlanabilir. Bu alanda önemli gelişme gösteren malzemelerden bir tanesi Türkiye’de poliüre yalıtım olarak adlandırılan gerçekte polyurea su yalıtımı malzemesidir.

Polyurea Su Yalım Kullanımı

Polyurea su yalıtımı teknolojik bir malzeme olmasının yanı sıra diğer malzemelere göre daha dayanıklı ve kolay uygulanabilir bir yapıdadır. Püskürtme yöntemi ile yapılan polyurea su yalıtımı 0 oranında bir yalıtım sağlarken aynı zaman da dayanımı sayesinde bakım gerektirmemektedir.

Her türlü teras çatı yalıtımında, su deposu yalıtımında, havuzlarda, temellerde, ıslak hacimlerde, otoparklarda, yapı dışında gemilerde ve otomobillerde dahi kullanılan bir sistem olan poliüre yalıtım yüzey aşınmaları çok olan yerlerde özellikle tercih edilirler.

Tüm renk seçenekleri ile kullanılabilen polyurea su yalıtımı görsel açıdan da göze hoş görünmek te ve aynı zamanda son kat malzemesi olarak da kullanılabilmektedir. Poliüre yalıtım UV ışınlarına karşıda dayanıklı bir malzemedir.

Share this: