Süt Tankı Yalıtımı

Kas, 06 2018

Sprey Poliüretan Köpük Süt Tankı İzolasyonu Yalıtımı

Süt Tanklarında İzolasyonun Önemi

Süt tankları, sütün soğutulmasında ve sağıldıktan sonra sütteki yararlı bakterilerin, sütün besin değerlerinin korunmasında kullanılan metal tanklardır. Sütün kalitesi, sütteki korunabilen besin değerlerine ve sütün yapısına bağlıdır. Bu önemli faktörler de ancak, doğru özelliklerdeki soğutma tankları ile sağlanabilmektedir. Soğutma işleminin kalitesi ana parametre olduğundan, süt tankı yalıtımı önemli hale gelmektedir.

Kullanım alanına göre, süt tankları dikey ya da yatay olarak üretilmekte ve tercih edilmektedir. Gıda sektörünün birçok alanında olduğu gibi, süt tanklarının da paslanmaz çelik malzemeden imal edilmesi kaçınılmazdır. Paslanmaz çelik malzemelerden 304 kalite olan, en çok tercih edilen ve en yüksek kalite çeliktir.

Süt tanklarının alımında dikkat edilmesi gereken en önemli parametrelerden biri, ürünün TS EN 13732+A2, ISO 9001:2008 sertifikasına ve ilgili deney raporlarına sahip olmasıdır.

Süt Tanklarının Yalıtımı

Sütün besin değerlerinin korunmasındaki en önemli işlem, sütün doğru şekilde soğutulmasıdır. Bu noktada firmamız, süt tankı yalıtımı proseslerini büyük bir dikkat ve titizlikle gerçekleştirmektedir. Süt soğutma tanklarının yalıtımında, poliüretan izolasyon malzemesi tercih edilmektedir.

Sprey poliüretan köpük süt tankı izolasyonu, diğer yalıtım yöntemlerine göre çok daha başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Firmamız, her boyut ve özellikteki süt tankı yalıtımı gereksiniminde, poliüretan izolasyon hizmeti vermektedir.

Süt tankları için kullanılan poliüretan izolasyon (sprey poliüretan köpük süt tankı izolasyonu) malzemesinin birçok avantajı bulunmaktadır. Süt tankının dış deposu ile sütün temas ettiği iç depo arasına uygulanan yalıtım malzemesi sayesinde, süt tankının iç yüzeyi tamamen yalıtım malzemesi ile sarılmış olmaktadır ki, bu uygulama çok sağlıklı bir izolasyon sağlamaktadır.

Firmamız tarafından uygulanan sprey poliüretan köpük süt tankı izolasyonu ısıl transferlerin gerçekleşmesini önlediğinden, bu malzemenin sağladığı yalıtım sayesinde soğutulan süt maksimum besin kalitesine sahip olmaktadır. Süt üretimi gerçekleştiren çok sayıda firma, süt soğutma tankı izolasyonunda firmamızı tercih etmektedir.

Share this: