Tavuk & Mantar Çiftlikleri Yalıtımı

Kas, 06 2018

Sprey Poliüretan Köpük Tavuk & Mantar Çiftliği İzolasyonu Yalıtımı

Tavuk ve Mantar Çiftliklerinde İzolasyon

İnsanlar dışındaki diğer bazı canlıların da atmosfer koşullarına ve değişimlerine karşı hassasiyeti bulunmaktadır. Hava şartları zorlaştığında, özellikle hayvanların ve bitkilerin verimleri düşmekte ve hatta yaşamsal faaliyetleri riske girebilmektedir.

Özellikle üretim yapan çiftlik benzeri ortamlarda yaşayan ve üreten hayvan ya da bitkiler için, üretim verimliliği çok önemlidir. Bundan dolayı da söz konusu ortamların konfor koşulları firmamız tarafından en uygun şekilde sağlanmaktadır. Bu tip ortamlarda üretime katkıda bulunan bitki ya da hayvanların üretim verimliliği kadar, sağlık durumları ve can kayıpları da önemlidir. Tüm bu önemli parametreleri uygun şekilde sağlamanın ilk koşulu da ortamın yalıtımıdır.

Tavuk Ve Mantar Çiftliklerinde Yalıtımın Önemi

Tavuk & mantar çiftlikleri yalıtımı bu çerçevede değerlendirildiğinde, bu çiftliklerde uygulanacak yalıtımın tavuk, yumurta ve mantar üretim sektörüne katkısı daha net görülmektedir. Diğer yandan, tavuk & mantar çiftlikleri yalıtımı sayesinde, bu ortamlardaki nem ve sıcaklık koşulları istenen seviyelerde korunabilmektedir.

Poliüretan izolasyon malzemesi; tavuk & mantar çiftlikleri yalıtımı, yumurta çiftlikleri yalıtımı ve büyük/küçük baş hayvanların barınaklarında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Trapez sac malzeme ile kaplanmış barınaklarda ya da diğer uygulama alanlarında, poliüretan izolasyon malzeme kış mevsiminde ısıl kayıpları engellerken, yaz mevsiminde ise ortamda gerekli serinliği sağlamaktadır.

Püskürtme izolasyon olarak da anılan sprey poliüretan izolasyon malzemesi, firmamız tarafından bütün halde uygulandığından, ek yerleri bulundurmamaktadır. Bu sayede, ısı köprülerinin varlığından kaynaklı kayıplar olmamaktadır. Tüm bu avantajlarından dolayı, firmamız tarafından püskürtme izolasyon uygulaması tavsiye edilmekte ve profesyonelce uygulanmaktadır.

Püskürtme izolasyon tekniği, poliüretan yalıtım malzemesinin köpük haldeyken spreylenmesi esasına dayanmaktadır. Bu tip uygulamalara olan talepler, hem kalite hem de uygulama avantajlarından dolayı her geçen gün artmaktadır.

Share this: